„BARTER COAL” Sp. z o.o. jest jednym z wiodących dystrybutorów węgla kamiennego energetycznego w Polsce.

Zapewniamy:

 • pełen asortyment tj. kostkę , orzech, groszek, ekogroszek, miał i węgiel konfekcjonowany,
 • transport samochodowy i kolejowy lub odbiór osobisty,
 • zdolność dostarczenia zamówionego towaru do 10 tys. ton dziennie,
 • zabukowanie ceny na określony czas,
 • sprzedaż węgla na zasadzie DAF szeroki wagon,
 • zdolność do przeładowania do 3 mln. ton rocznie,
 • składy węglowe o zdolności magazynowej do 750 tys. ton.

Oferowany przez nas węgiel posiada bardzo wysokie walory użytkowe:

 • wysoką wartość opałową
 • niską zawartość popiołu i siarki
 • granulację węgla dopasowaną do potrzeb klienta
 • minimalną zawartość miału w grubych sortach – towar sortowany jest bezpośrednio na auto

Wartość opałowa oraz pozostałe parametry węgla zapewniają wysoką wydajność oraz dobrą charakterystykę procesu spalania.

Jakość oferowanego węgla potwierdzona jest certyfikatami akredytowanych laboratoriów. Dzięki spalaniu węgla tej klasy w mniejszym stopniu szkodzimy środowisku naturalnemu.

Oferujemy:

Miał

Oferowany przez Barter Coal miał węglowy to węgiel o granulacji 0-25 mm, 0- 10 mm i 0-8 mm. Sprzedawany przez nas miał węglowy ma bardzo dobrą kaloryczność – jego wartość opałowa to 21-24 tys.kJ/kg.

Groszek

Groszek to węgiel o wymiarze ziarna 25-50 mm. Oferowany przez nas groszek ma wyjątkowo niską zawartość siarki, przez co jest znacznie mniej szkodliwy dla środowiska. Wysoka kaloryczność i konkurencyjna cena naszego groszku powodują, że jest szczególnie atrakcyjnym surowcem do domowych i przemysłowych pieców.

Ekogroszek

Ekogroszek to uszlachetniony produkt węglowy o granulacji ziaren mieszczącej się w przedziale 8-25 mm. Produkt ten charakteryzuje się odpowiednią wartością opałową 23 – 27 MJ/kg, niską zawartością popiołu i brakiem spiekalności. Ekogroszek oferowany jest w formie luzu lub konfekcjonowanej. Ekogroszek pakowany oferowany jest w trzech grupach jakościowych i cenowych. Różni je wartość opałowa i zawartość popiołu. W grupie tej podstawowe produkty to ekogroszek Krzesimir 25 kg, ekogroszek Eco Power 25 kg, ekogroszek Eco Power Lady 12,5 kg i ekogroszek Czarny Jan 25 kg. Ekogroszek pakowany jest również w opakowania Big Bag o masie 1000 kg.

Orzech

Orzech to podstawowy sort węgla energetycznego stosowanego do wytwarzania energii cieplnej w gospodarstwach domowych. Orzech charakteryzuje się wymiarem ziarna 50-90 mm, wysoką wartością opałową (powyżej 23 MJ/kg) i niską zawartością popiołu ( do 9 %). Węgiel orzech oferowany jest przez Barter Coal również w formie worków 25 kg i Big Bag o masie 1000 kg.

Kostka

Kostka podobnie jak orzech, należy do grupy węgli grubych. Kostka oferowana przez Barter Coal to węgiel o granulacji 90 – 200 mm. Kostka z węgla kamiennego charakteryzują się niską zawartością siarki i wysoką kalorycznością, czyli mniej zanieczyszcza środowisko naturalne podczas spalania. Oferowana kostka może być dostarczana w formie luzu i pakowanej w Big Bag 1000kg.

Węgiel konfekcjonowany

Ekogroszek
Eco Power

Eco Power

Eco Power jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w nisko emisyjnych kotłach retortowych z automatycznym podajnikiem ślimakowym. Ekogroszek ten uzyskany jest z wyselekcjonowanego węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki.

Eco Power produkowany jest z węgla o granulacji 13-50 mm. W kopalni surowiec ten poddany jest procesowi płukania w ciężkiej cieczy. Kąpiel taka eliminuje z węgla zanieczyszczenia typu kamień. Kolejny etap produkcji to kruszenie i sortowanie. W trakcie procesu pakowania ekogroszek powstały w fazie pierwszego sortowania poddawany jest sortowaniu ostatecznemu, które odbywa się w zadaszonej hali produkcyjnej. Taki proces produkcyjny gwarantuje wyeliminowanie niepożądanych frakcji typu miał lub nadziarno.

Parametry jakościowe:

Wartość opałowa (Q) Zawartość popiołu (A) Zawartość siarki (S) Spikalność (RI) Uziarnienie (RI)
około 24 MJG/kg około 9% około 0,45% max 3 8-25 mm

Do pobrania:

Krzesimir

Krzesimir

Krzesimir jest najwyższej jakości paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w niskoemisyjnych kotłach retortowych z automatycznym podajnikiem ślimakowym.

Ekogroszek ten uzyskany jest z wyselekcjowanego węgla kamiennego w tym z najlepszych polskich kopalni na Górnym Śląsku. Główną zaletą ekogroszku Krzesimir jest wysoka kaloryczność i stosunkowo mała zawartość popiołu.

Krzesimir produkowany jest z surowca, który poddany jest procesowi płukania w ciężkiej cieczy. Kąpiel taka eliminuje z węgla zanieczyszczenia typu kamień. Kolejny etap produkcji to kruszenie i sortowanie. W procesie tym węgiel uzyskuje odpowiednią granulację tj. 8-25 mm. Podwójny proces sortowania eliminuje z ekogroszku niepożądane frakcje typu miał i nadziarno.

Parametry jakościowe:

Wartość opałowa (Q) Zawartość popiołu (A) Zawartość siarki (S) Temp. mięknięcia popiołu Uziarnienie (RI)
około 27 MJG/kg około 6% około 0,45% min 1200oC 8-25 mm

Do pobrania:

Czarny-Jan

Czarny Jan

Czarny Jan jest ekonomicznym paliwem produkowanym na bazie węgla kamiennego, otrzymywanego w wyniku specjalnie dobranego procesu kruszenia i sortowania wysokogatunkowego węgla do frakcji 8-25 mm. Przeznaczony jest do produkcji energii cieplnej w niskoemisyjnych kotłach retortowych z automatycznym podajnikiem ślimakowym lub tłokowym.

Główną zaletą ekogroszku Czarny Jan jest niska zawartość siarki, stosunkowo mała zawartość popiołu oraz stosunkowo wysoka kaloryczność w relacji z atrakcyjną ceną.

Parametry jakościowe:

Wartość opałowa (Q) Zawartość popiołu (A) Zawartość siarki (S) Spiekalność (RI)
Uziarnienie (RI)
około 23 MJG/kg około 8% około 0,35% max 4 8-25 mm

Do pobrania:

eco

Ekogroszek Eco Power Lady 12,5 kg

Eco Power Lady jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w nisko emisyjnych kotłach retortowych z automatycznym podajnikiem ślimakowym. Ekogroszek ten uzyskany jest z wyselekcjonowanego węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki.

Eco Power Lady produkowany jest na bazie ekogroszku Eco Power.

Towar pakowany jest na palety 80×120 cm w ilości 1 tona = 80 szt.

Parametry jakościowe:

Wartość opałowa (Q) Zawartość popiołu (A) Zawartość siarki (S) Spiekalność (RI)
Uziarnienie (RI)
około 24 MJG/kg około 9% około 0,45% max 3 8-25 mm
Groszek
groszek

Groszek

Groszek jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w piecach zasypowych. Paliwo to uzyskane jest z wyselekcjonowanego węgla kamiennego.

Charakteryzuje się niską zawartością popiołu i siarki, wysoką wartość opałową.

Parametry jakościowe:

Wartość opałowa (Q) Zawartość popiołu (A) Zawartość siarki (S) Spiekalność (RI)
Uziarnienie (RI)
około 24 MJG/kg około 9% około 0,45% max 3 30-50 mm
Orzech
orzech

Orzech

Orzech jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej we wszystkich piecach zasypowych. Paliwo to uzyskane jest z wyselekcjonowanego węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki.

Orzech to węgiel o granulacji 50-100 mm. W kopalni surowiec ten poddany jest procesowi płukania w ciężkiej cieczy. Kąpiel taka eliminuje z węgla zanieczyszczenia typu kamień.

Parametry jakościowe:

Wartość opałowa (Q) Zawartość popiołu (A) Zawartość siarki (S) Spiekalność (RI)
Uziarnienie (RI)
około 24 MJG/kg około 9% około 0,45% max 3 50-90 mm

Do pobrania:

Pellet
pellet

Pellet

Pellet jest drzewnym biopaliwem stałym przeznaczonym do spalania w nowoczesnych kotłach, kominkach oraz palnikach w celu wytworzenia energii cieplnej do potrzeb grzewczych. Zakres jego stosowania jest szeroki: ogrzewanie domków jednorodzinnych, wspólnot mieszkaniowych, magazynów, hal przemysłowych oraz innych obiektów, które potrzebują energii cieplnej.

Parametry jakościowe:

Średnica Wilgotność Wartość opałowa Zawartość popiołu
8 mm około 7% 18 kj/kg około 1%

Do pobrania: